O mnie - Dykcja i logopedia - WEBSITE X5 TRIAL VERSION

Dykcja.pl
Dykcja.pl
Przejdź do treści


dr Joanna Rostkowska

Jestem doktorem nauk medycznych i nauk o zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także absolwentką 5-letnich studiów logopedycznych na Akademii Pedagogiki Specjalnej.
Ukończyłam Pomagisterskie Studium surdologopedyczne Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i neurologopedyczne (SWPS Uniwersytet Hunanistycznospołeczny) oraz Studium z zakresu psychoterapii integracyjnej (SWPS Uniwersytet Hunanistycznospołeczny) a także wiele kursów doszkalających, wzbogacających pracę terapeutyczną logopedy z  dziećmi i dorosłymi (metoda werbo-tonalna, metoda audytywno-werbalna, metoda Tomatisa, terapia miofunkcjonalna, kinosiotaping w logopedii, współpraca logopedy z fizjoterapeutą, ankyloglosja)

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu oraz w Centrum Zdrowia Dziecka. Obecnie pracuję w Zakładzie Surdopedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej, w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych i Centrum Medycznym Damiana.


Kariera naukowa


W 2000 roku ukończyłam studia logopedyczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i rozpoczęłam Pomagisterskie Studium surdologopedyczne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Taka podbudowa merytoryczna dała mi możliwość podjęcia pracy w Klinice Rehabilitacji Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. W tym ośrodku, korzystając z szerokiej wiedzy surdologopedycznej wspaniałych specjalistów - dr Joanny Szuchnik (logopeda, kierownik Kliniki Rehabilitacji) oraz dr Doroty Beaty Porembskiej (surdopedagog, logopeda) nauczyłam się wykonywania diagnozy i prowadzenia rehabilitacji logopedycznej dzieci, młodzieży i dorosłych z wadą słuchu. Wkrótce pracę z pacjentami rozszerzyłam o badania naukowe i popularyzację otrzymanych wyników i wniosków w artykułach lub na konferencjach. Zdobyta wiedza stała się podstawą do napisania pracy doktorskiej dotyczącej jakości życia osób dorosłych korzystających z implantów ślimakowych. Tytuł doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego uzyskałam w 2020 roku. Tytuł rozprawy doktorskiej: Analiza różnych czynników wpływających na jakość życia osób, z głębokim niedosłuchem zmysłowo-odbiorczym nabytym postlingwalnie, które korzystają z implantu ślimakowego. Promotorem pracy jest znakomity lekarz i naukowiec prof. dr hab. n.med. i o zdr. mgr zarz. Piotr H. Skarżyński.
W 2020 roku rozpoczęłam pracę dydaktyczno-naukową w Zakładzie Surdopedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej. Prowadzę badania naukowe w obszarze pedagogiki zdrowia oraz zajęcia dydaktyczne ze studentami pedagogiki specjalnej.


Dykcja.pl
Wróć do spisu treści